Aktualności

Winiety UE: gdzie kupić, ile kosztują? Ceny online, opłaty drogowe

2023-11-23 21:06:09
Winiety to naklejki lub kody elektroniczne, które uprawniają do korzystania z płatnych dróg w Europie. Wiele krajów europejskich wymaga od kierowców posiadania winiet, aby móc poruszać się po autostradach i drogach ekspresowych. Winiety są zazwyczaj ważne przez określony czas, a ich cena zależy od kraju, kategorii pojazdu i okresu ważności.

Jakie kraje europejskie wymagają winiet autostradowych?

2023-11-23 11:06:15
Wiele krajów europejskich wymaga od kierowców posiadania winiet, aby móc poruszać się po autostradach i drogach ekspresowych. Oto lista krajów, w których winiety są obowiązkowe.

Czy warto kupować winiety online?

2023-11-23 11:04:47
Tak, warto kupować winiety online. Wiele krajów europejskich oferuje możliwość zakupu winiet przez internet, co jest wygodnym i szybkim rozwiązaniem dla kierowców 1. Elektroniczne winiety są przyporządkowane do numeru rejestracyjnego pojazdu i nie wymagają naklejania fizycznej naklejki na szybę samochodu.

Elektroniczne winiety autostradowe

2023-11-23 11:00:33
Winiety autostradowe to naklejki lub elektroniczne kody, które uprawniają do korzystania z płatnych dróg w Europie. Wiele krajów europejskich wymaga od kierowców posiadania winiet, aby móc poruszać się po autostradach i drogach ekspresowych. Winiety są zazwyczaj ważne przez określony czas, a ich cena zależy od kraju, kategorii pojazdu i okresu ważności.

Winiety Słowenia

2023-10-28 22:55:16
W Słowenii obowiązują elektroniczne winiety autostradowe. Rejestracja jest prosta, wystarczy na stronie www.winietomat.pl wybrać państwo: Słowenia, wybrać odpowiedni pojazd, wprowadzić numer rejestracyjny, czas obowiązywania i dokonać płatności elektronicznej.

Winiety Austria

2023-10-28 22:53:05
W Austrii obowiązują elektroniczne winiety autostradowe. Rejestracja jest prosta, wystarczy na stronie www.winietomat.pl wybrać państwo: Austria, wybrać odpowiedni pojazd, wprowadzić numer rejestracyjny, czas obowiązywania i dokonać płatności elektronicznej.

Winiety Słowacja

2023-10-28 22:50:23
W Słowacji obowiązują elektroniczne winiety autostradowe. Rejestracja jest prosta, wystarczy na stronie www.winietomat.pl wybrać państwo: Słowacja, wybrać odpowiedni pojazd, wprowadzić numer rejestracyjny, czas obowiązywania i dokonać płatności elektronicznej.

Winiety Czechy

2023-10-28 22:45:22
W Czechach obowiązują elektroniczne winiety autostradowe. Rejestracja jest prosta, wystarczy na stronie www.winietomat.pl wybrać państwo: Czechy, wybrać odpowiedni pojazd, wprowadzić numer rejestracyjny, czas obowiązywania i dokonać płatności elektronicznej.

Opłaty drogowe i winiety w Austrii

2023-10-28 15:18:00
Austria jest krajem, w którym korzystanie z autostrad i dróg szybkiego ruchu wiąże się z uiszczaniem opłat drogowych. Na co należy zwrócić uwagę, decydując się na poruszanie po drogach płatnych w Austrii?

Płatne drogi na Litwie

2023-10-26 04:43:14
Przed podróżą poza granice Polski warto zapoznać się z systemami płatnych dróg na Litwie. Gdy wybierasz się na Litwę, musisz wiedzieć, że samochody osobowe są zwolnione z winiet, ale kierowcy samochodów ciężarowych muszą je mieć, a także wszystkie pojazdy użytkowe powyżej 3 ton DMC. Zapoznaj się także z listą płatnych dróg na Litwie.

Co warto wiedzieć o podróżowaniu samochodem na Litwie?

2023-10-26 02:51:16
Litwa należy do Unii Europejskiej,autostrady są płatne, dlatego warto je zakupić online przed wyjazdem. Często Litwa to kraj tranzytowy do Łotwy, Estonii, Rosji, czy też Skandynawii. Polecamy również noclegi tranzytowe, a także zaprzyjaźnione restauracje, w których mogą nasi Klienci (Goście) otrzymać zniżki i rabaty.

Zakup winiety czeskiej w terminalu samoobsługowym

2021-04-13 08:03:11
Od 2021 roku na autotrady czeskie można kupić wyłącznie winietę elektroniczną. Nie ma już tradycyjnych nalepek, a także zakupów trrdycyjnych, winiet przyklejanych do szyb. Zakup można dokonaqć na stronie internetowej lub w terminalu samoobsługowym. Zakup w terminalu samoobsługowym łączy w sobie opcję zakupu w sklepie internetowym i w punkcie sprzedaży. 

Jak kupić winiety online na Węgry?

2021-04-12 22:19:24
Wybierasz się na Węgry, służbowo lub turystycznie? Warto już przed wyjazdem zaplanować zakup winiety węgierskiej na autostrady. Oczywiście nie ma problemu, zrobić to w czasie podróży.  Wystarczy, skorzystać, ze strony: https://www.winieta-online.pl  Na tej stronie bez problemu Kupicie winietę elektroniczną na Węgry, płacąc w złotówkach.   

Opłaty autostradowe w jednym miejscu

2021-04-09 14:34:39
Uruchomiliśmy dla Klientów i firm transportowych serwis internetowy z informacjami, a także internetową rejestracją opłat drogowych w Austrii, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii i Bułgarii. Serwis dostosowany jest także do urządzeń mobilnych i umożliwia łatwy zakup np. elektronicznej winiety do Czech. Podstawową zaletą serwisu jest to, że w jednym miejscu można zakupić wszystkie opłaty drogowe.  

Możliwe będzie zwrócenie opłat za elektroniczne opłaty autostradowe na nieistniejące tablice rejestracyjne w Czechach

2021-04-08 20:05:31
Państwowy Fundusz Infrastruktury Transportowej (SFDI) wspólnie z Ministerstwem Transportu i przedsiębiorstwem państwowym CENDIS przygotował procedurę na wypadek omyłkowego zakupu elektronicznego tokena autostradowego na nieistniejącą tablicę rejestracyjną. Pozwoli to ludziom zażądać zwrotu tych płatności.

Winieta elektroniczna dla Austrii 2021

2021-04-01 06:48:03
Winieta elektroniczna dla Austrii Potrzebujesz winiety? Możesz ją zamówić online na naszej stronie internetowej w mniej niż 5 minut. Twoja winieta zostanie dostarczona w ciągu 2 godzin i będzie natychmiast dostępna. Oferujemy winietę 10-dniową, 2-miesięczną i roczną. ZAMÓW TERAZ. Złóż zamówienie w prosty sposób. Zamów swoją winietę z łatwością przez Internet, w języku polskim. Szybka dostawa. Oferujemy cyfrową dostawę w ciągu 15 minut. Zapłać z łatwością w prosty sposób za pomocą PayPal, karty kredytowej lub Apple Pay.